Ściana działowa to swego rodzaju ściana wewnętrzna, która umożliwia podział pomieszczenia na określone strefy. Nie jest to element konstrukcyjny budynku, nie ma właściwości nośnych i nie przenosi żadnych obciążeń. Wykonujemy ściany działowe z różnorodnych materiałów, troszcząc się o jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo konstrukcji.
Ściana działowa to estetyczna i funkcjonalna przegroda, która pozwala oddzielić część pokoju od reszty pomieszczenia, na przykład w celu stworzenia kącika do pracy, zacisznej sypialni czy wymarzonej garderoby. Ścianki działowe świetnie sprawdzają się zarówno w kawalerkach, jak i mieszkaniach z otwartym układem, biurach typu open space, sklepach czy salach konferencyjnych.
Dzięki temu, że ściany działowe mogą mieć różną grubość, wysokość i właściwości, można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Cechą szczególnie pożądaną (zwłaszcza w biurach) jest dobra izolacyjność akustyczna. Oprócz ścian montowanych na stałe wyróżniamy również ściany działowe modułowe, które można dowolnie przestawiać lub przesuwać.
Do wykonywania ścian działowych przeznaczone są różnorodne materiały. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.
Konstrukcja wykonana z cegły wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Ściana murowana znosi duże obciążenia, dlatego jej budowę polecamy osobom, które chcą na przykład zamontować na niej telewizor. Należy jednak pamiętać, że ściana z cegły obciąża strop, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić, czy taka budowa nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.
Alternatywą dla ciężkiej ściany murowanej jest lekka ścianka działowa z płyty kartonowo-gipsowej. Jej wadą jest niska wytrzymałość na obciążenia i wilgoć oraz słaba dźwiękoszczelność i wysoki współczynnik przenikania ciepła. Jest to jednak tania i estetyczna konstrukcja, którą w razie potrzeby można łatwo zdemontować. Aby zwiększyć dźwiękoszczelność płyty, możemy wypełnić ją wełną mineralną.
Taka konstrukcja cieszy się dużą popularnością ze względu na łatwą i szybką budowę, wysoką wytrzymałość, dobrą izolacyjność akustyczną i niski współczynnik przenikania ciepła. Bloczki z betonu komórkowego są stosunkowo lekkie, dlatego nie obciążają stropu w takim stopniu jak ściana murowana.
Drewniane ścianki działowe świetnie sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich, a także wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać naturalny efekt. Ściana działowa z drewna może występować zarówno w postaci płyty, jak i słupków (lameli). Ta druga opcja zapewnia dodatkowe walory estetyczne, a przy tym umożliwia przenikanie światła, dlatego świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach.
Przezroczyste ścianki działowe cieszą się popularnością szczególnie w biurach typu open space. Takie ściany można montować również w mieszkaniach: ich zaletą jest dobra przepuszczalność światła, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe. Do wad ścian szklanych zaliczamy konieczność częstego czyszczenia. Ciekawą propozycją są także ściany działowe z luksferów, czyli szklanych pustaków, które zapewniają nieco więcej prywatności i mogą być zarówno przezroczyste, jak i barwione. Luksfery świetnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach.
Szukasz prostego i szybkiego sposobu na odgrodzenie sypialni od reszty pokoju? A może chcesz urządzić w domu mały kącik biurowy? Rozwiązaniem, którego potrzebujesz, są ściany działowe. Kraków i okolice to główne obszary naszej działalności, lecz ofertę KRAKREM kierujemy też do klientów z innych części Polski i sąsiednich krajów. Skontaktuj się z nami, by otrzymać bezpłatną wycenę i ustalić szczegóły montażu ściany działowej.
Copyright © KRAKREM, All Rights Reserved - 2022