+48 603 553 006

KRAKREM


Wykonujemy hydroizolacje balkonów, tarasów, łazienek, piwnic, fundamentów i dachów płaskich. Specjalizujemy się w kompleksowych usługach remontowo-budowlanych, dlatego przy okazji realizowania zlecenia na hydroizolację możemy też zaplanować usługi malarskie, układanie paneli czy renowację ścian.

Czym są hydroizolacje?

Hydroizolacja to izolacja przeciwwilgociowa lub przeciwwodna, czyli powłoka ochronna nakładana w celu zabezpieczenia powierzchni przed wilgocią. Do jej wykonania można zastosować różnorodne materiały, które dobieramy indywidualnie.

Do najpopularniejszych materiałów hydroizolacyjnych zaliczamy:

  • materiały bitumiczne – np. emulsje, roztwory, masy, lepiki asfaltowe, papy; tradycyjne spoiwa wyróżniające się wysoką wodoszczelnością;
  • materiały mineralno-polimerowe – np. bentonity i mikrozaprawy; przeznaczone do hydroizolacji murów, basenów, tarasów, balkonów, dachów, łazienek i pralni;
  • materiały z tworzyw sztucznych – np. membrany, folie, powłoki żywiczne, folie w płynie;
  • materiały na bazie dyspersji żywic sztucznych – nowoczesne spoiwa przeznaczone do hydroizolacji przydomowej;
  • preparaty wieloskładnikowe na bazie żywic reaktywnych (poliuretanowych lub epoksydowych) – najbardziej zaawansowane spoiwa, które bardzo dobrze wnikają w podłoże i doskonale zabezpieczają je przed wilgocią.

W jaki sposób dobieramy preparaty hydroizolacyjne?

O wyborze odpowiedniego spoiwa decyduje przeznaczenie hydroizolacji, gdyż nie wszystkie preparaty mogą być stosowane w dowolnych warunkach. Nasi fachowcy biorą pod uwagę takie parametry jak:

  • stopień obciążenia wilgocią,
  • sposób użytkowania budynku,
  • kształt i typ budynku,
  • stan powierzchni i inne elementy mogące mieć wpływ na hydroizolację.

Analiza tych parametrów pozwala nam dobrać spoiwo w taki sposób, by hydroizolacja służyła na lata użytkowania.

Typy hydroizolacji

Hydroizolację dzielimy na lekką, średnią i ciężką. Różnice między poszczególnymi typami wiążą się z miejscem zastosowania izolacji. Najbardziej uniwersalny jest typ średni, który można stosować zarówno na dachach, jak i w łazienkach.

Hydroizolacja lekka

Służy do ochrony podziemnych elementów budynku przed wodą niewywierającą ciśnienia. Jest to hydroizolacja przeciwwilgociowa stosowana w częściach obiektów położonych na glebach przepuszczalnych (piasków i żwirów), które nie są narażone na działanie wód gruntowych. Do wykonania hydroizolacji lekkiej można zastosować emulsje asfaltowe, bentonit lub tworzywa sztuczne.

Hydroizolacja średnia

Ten typ hydroizolacji przeciwwodnej stosuje się na powierzchniach narażonych na działanie wody opadowej. Izolacja umożliwia jej spływanie, chroniąc dach przed przesączaniem. W tym przypadku najczęściej stosuje się materiały bitumiczne, papy lub folię w płynie. Może służyć do zabezpieczenia dachów, podłóg oraz ścian (np. w łazienkach).

Hydroizolacja ciężka

Stosowana do ochrony powierzchni narażonych na działanie wody pod dużym ciśnieniem. Zaliczamy do niej między innymi izolację fundamentów położonych w słabo przepuszczalnych glebach. Do wykonania hydroizolacji ciężkiej służą wytrzymałe materiały, takie jak laminaty, izolacje bitumiczne czy blachy.

Wykonujemy hydroizolacje w Krakowie

Chcesz zabezpieczyć budynek przed wilgocią i przeciekami? Rozwiązaniem, którego szukasz, są hydroizolacje. Kraków i okolice to główne obszary naszej działalności, lecz ofertę KRAKREM kierujemy również do klientów z innych części Polski i sąsiednich państw. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty, otrzymać bezpłatną wycenę i uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania.